2024. június

Szo
1
V
2
H
3
K
4
Sze
5
Cs
6
P
7
Szo
8
V
9
H
10
K
11
Sze
12
Cs
13
P
14
Szo
15
V
16
H
17
K
18
Sze
19
Cs
20
P
21
Szo
22
V
23
H
24
K
25
Sze
26
Cs
27
P
28
Szo
29
V
30
kulturliget eseménynaptár


Országos képzőművészeti pályázat kiállítása

2024. május 14. 17:00

 

KÖZÉPISKOLÁSOK ORSZÁGOS KÉPZŐMŰVÉSZETI, IPARMŰVÉSZETI ÉS FOTÓMŰVÉSZETI PÁLYÁZATÁNAK DÍJAZOTTAI

 

Összesen 10 művészeti iskolából 118 pályamű érkezett hozzánk.

A szakmai zsűri tagjai voltak:

Szepes Hédi művészettörténész

L. Ritók Nóra képzőművész, Igazgyöngy Alapítvány

Balla Erika festőművész

Összesen 280.000 ft értékben jutalmaztuk a legjobbakat.

 

Emléklapot kapnak

a zsűri által kiállításra beválogatott művek alkotói és tanáraik:

Diákok: Antal Patrícia, Bécsi Petra Csenge, Csorba Ibolya, Danyek Dorka, Fodor Tamara, Flóra Viktória, Hárnási Nikolett, Kenéz Kitti, Nghiem Thanh Ngan, Nyitrai Dóra, Petró Nóra, Rozsnyik Anna, Tóth Ilona, Tóth Küne,

Tanárok: B. Nagy Gabriella, Dávid Márk, Fodor Ilda, Gajda Barnabás, Gál Csaba, Halmi Horváth István, Hendzsel Ilona, Krajcsó László, Lehotai Erzsébet, Makra Zoltán, Matyi Ágota, Megyeri-Horváth Gábor, Nagy Ernő, Pók Tímea, Szakács Nikoletta, Szamos Márton, Toró József, Tóth András, Ulveczki Tímea

 

Festészet kategória díjazottjai

 

Különdíj:
BANKÓ ESZTER,
JELKY ANDRÁS IPARMŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, BUDAPEST (Halmi-Horváth István)

3. helyezett:
FÖRSTER LUJZA,
KÓS KÁROLY MŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, DEBRECEN (Tóth András)

2. helyezett:
CSORBA SZOFI,
PÉCSI MŰVÉSZETI GIMNÁZIUM (Makra Zoltán)
 

1. helyezett:
BODROGVÁRI CSIKÓ LILLA,
MEDGYESSY FERENC GIMNÁZIUM, MŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM ÉS TECHNIKUM, DEBRECEN (B. Nagy Gabriella)


 

Grafika kategória díjazottjai

 

Különdíj:
SZABÓ FRUZSINA DORKA,
KŐBÁNYAI SZENT LÁSZLÓ GIMNÁZIUM (Pók Tímea)

Különdíj:
BARTA BÍBORKA,
KÓS KÁROLY MŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, DEBRECEN (Toró József)

Megosztott 3. helyezett:
POPOVICS LÉNA,
JELKY ANDRÁS IPARMŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, BUDAPEST (Ezüst Gy. Zoltán)
 

Megosztott 3. helyezett:
PESTALITY PATRÍCIA MAJA,
BSZC JELKY ANDRÁS TECHNIKUM ÉS SZAKKÉPZŐ ISKOLA, BAJA (Fodor Ilda)
 

2. helyezett:
MIREIDER ALÍZ,
JELKY ANDRÁS IPARMŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, BUDAPEST (Ezüst Gy. Zoltán)
 

1. helyezett:
HAGYMÁSI HANNA,
KÓS KÁROLY MŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, DEBRECEN (Toró József)

 

Iparművészet kategória díjazottjai

 

Különdíj:
ASZTALOS ESZTER,
JELKY ANDRÁS IPARMŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM BUDAPEST (Hendzsel Ilona)

3. helyezett:
LÁSZLÓ GERGŐ,
ÓZDI SZC DEÁK FERENC TECHNIKUM ÉS SZAKÉPZŐ (Gál Csaba, Lehotai Erzsébet)
 

2. helyezett:
GYÖNGYÖSI BERNADETT,
KÓS KÁROLY MŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, DEBRECEN (Matyi Ágota)
 

1. helyezett:
LOVAS ALEXANDRA,
ÓZDI SZC DEÁK FERENC TECHNIKUM ÉS SZAKÉPZŐ (Gál Csaba, Lehotai Erzsébet)

 

Fotóművészet kategória díjazottjai

 

Különdíj:
FAZEKAS KITTI,
SZEBERÉNYI GUSZTÁV ADOLF EVANGÉLIKUS GIMNÁZIUM, TECHNIKUM, SZAKGIMNÁZIUM, BÉKÉSCSABA (Krajcsó László, Gajda Barnabás)

3. helyezett:
BACSA FRUZSINA,
SZEBERÉNYI GUSZTÁV ADOLF EVANGÉLIKUS GIMNÁZIUM, TECHNIKUM, SZAKGIMNÁZIUM, BÉKÉSCSABA (Gajda Barnabás)
 

2. helyezett:
OLÁH KATA,
SZEBERÉNYI GUSZTÁV ADOLF EVANGÉLIKUS GIMNÁZIUM, TECHNIKUM, SZAKGIMNÁZIUM, BÉKÉSCSABA (Krajcsó László)
 

1. helyezett:
VERES DORKA ANNA,
SZEBERÉNYI GUSZTÁV ADOLF EVANGÉLIKUS GIMNÁZIUM, TECHNIKUM, SZAKGIMNÁZIUM, BÉKÉSCSABA (Krajcsó László
)

 

Felkészítő tanár:

KÜLÖNDÍJ

EZÜST GY. ZOLTÁN,
JELKY ANDRÁS IPARMŰVÉSZETI SZAKGIMNÁZIUM, BUDAPEST

 

Támogatóink voltak:

16. kerületi Önkormányzat,

Magyar Művészellátó-Hobbyművész,

Museum Factory

 

 

A kiállítás megtekinthető:

2024. június 30-ig.

 

Kategória

Kiállítás